Zbavte své tělo toxinů a dopřejte mu jarní očistnou kúru! Za 72 hodin dokážete eliminovat až 5 litrů různých škodlivin!

Na jaře se po dlouhé zimě probouzí příroda opět k životu po svém zimním spánku. Nechte se tedy přírodou inspirovat a probuďte, očistěte také své tělo. Jarní měsíce jsou ideální dobou pro celkový detox našeho organismu. Není na tom nic složitého a vaše tělo vám bude více než vděčné.

Co je to detoxikace?

Detoxikace neboli očista organismu je metoda, která se používá již několik tisíc let, jejím cílem je celkové očištění našeho těla od všech škodlivých látek a toxinů, kterými je zanesené. Je pravda, že přirozená detoxikace organismu probíhá v našem těle neustále, především prostřednictvím střev, jater a ledvin, nicméně tato přirozená očista bohužel často není stoprocentně účinná. Příčin, proč přirozená detoxikace našemu tělu nestačí, je celá řada, především nevhodná strava, nedostatek pohybu na čerstvém vzduchu, nezdravý životní styl (sedavé zaměstnání, kouření, pití alkoholu, stres) apod. Nedostatečnou detoxikaci nám náš organismus může dávat najevo několika způsoby. Mezi nejčastější příznaky patří nejrůznější zažívací potíže, únava či pocity těžkosti.

Jak tělu pomoci?

Našemu organismu ale můžeme od zanesení škodlivými látkami účinně a jednoduše pomoci záměrnou detoxikací. Našemu tělu se výrazně uleví a my se budeme cítit jako znovuzrození a nabití novou energií a vitalitou. Jedním z nejlepších způsobů je detoxikace pomocí domácího petrželového čaje. Tento přírodní lék nejen vaše tělo snadno a rychle zbaví veškerých toxinů, ale také nadměrně zadržené vody. Zároveň vám může pomoci i v případě, že trpíte problémy močových cest a onemocněním ledvin. Na přípravu budete potřebovat jen jednu větvičku čerstvé petrželky a vodu.

Příprava je velice jednoduchá. Ohřejte vodu, ale ne úplně až do bodu varu.  Následně touto vodou zalijte větvičku petrželky v hrníčku nebo konvičce. Nechte vychladnout a během dne jen jednoduše po několika doušcích upíjejte. Stejný postup aplikujte po dobu tří dnů. Na přípravu čaje vždy použijte čerstvou petrželku. Brzy na sobě uvidíte i ucítíte účinky. Udává se, že prostřednictvím této třídenní kúry se vaše tělo může zbavit až pěti litrů toxických látek.

Proč petrželka?

Čerstvá petrželka je známá svými diuretickými a detoxikačními vlastnostmi. Tyto úžasné vlastnosti mají především silice petržele, které pomáhají našemu tělu zbavit se nadměrné tekutiny a škodlivin. Navíc obsahuje velké množství nejrůznějších vitaminů, například vitamín C, A, B, E i kyselinu listovou, a také minerálů, draslíku, hořčíku, vápníku, fosforu a železa.

Účinky čaje samozřejmě můžete podpořit ještě změnou životosprávy, především stravy. Vhodné je především zvýšení příjmu vlákniny, kterou naleznete v čerstvém ovoci a zelenině. Kromě petrželového čaje pijte hodně vody. Naopak se vyhněte konzumaci chemicky upravených, nezdravých jídel, ale také kávě či alkoholu.