Začněte svůj den sklenicí teplé vody – své tělo brzy nepoznáte! Budete zdraví, budete krásní a zapomenete na jakoukoliv bolest

Většina lidí začíná svůj den šálkem oblíbené kávy či čaje. Někteří lidé ale dávají přednost obyčejné sklenici s vodou, například vodě s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Hlavním důvodem, pro který to většina lidí dělá, je nastartování metabolismu. To ale sice dobrý nápad, ale je tu jeden velký problém. Většina lidí pije vodu chladnou až studenou. Vypití studené vody ale může po ránu našemu tělu způsobit určitý teplotní šok. Ajurvédská medicína tedy doporučuje mnohem šetrnější pití vlažné až teplé vody, které má na náš organismus ryze pozitivní účinky. Proč tedy vyměnit studenou vodu za teplou? S čím vším nám tedy sklenice teplé vody po ránu může pomoci?

Detoxikace organismu i nastartování metabolismu

Teplá voda je velmi výrazným prostředkem k účinné detoxikaci neboli očistění našeho organismu od škodlivých látek a toxinů. Při trávení totiž pomáhá s rozkladem jídla, a má tak pozitivní vliv na správnou funkci celého zažívacího traktu. Tuk obsažený v konzumovaném jídle, který za normálních okolností ulpívá na stěnách žaludku a střev, díky teplé vodě nemá šanci se na nich zachytit a usadit. Teplá voda navíc přispívá k lepšímu vstřebávání vitamínů a minerálů a je také prevencí proti různým zažívacím potížím, například nadýmání nebo zácpě, a postará se také o pročištění ledvin a močových cest.

Teplá voda má také blahodárný vliv na správný metabolismus buněk, každé ráno tento metabolismus pomůže správně a rychle nastartovat a tím zároveň umožní spalovat větší množství kalorií, tedy jinými slovy hubnout. Dalším důležitým přínosem teplé vody je zlepšení krevného oběhu po noci, a protože v našem těle vše souvisí se vším, krevní oběh poté následně přispívá ke správné činnosti vašich svalů i nervů.

Úleva od bolesti

Sklenici teplé vody ocení i ženy, které v době menstruace trápí bolesti a křeče v podbřišku. Teplo pomáhá uvolňovat břišní svaly, zlepšovat jejich krevní oběh a tím přispívá ke zmírnění nepříjemných křečí. Teplá voda pomáhá také při bolestech hlavy a při migrénách.

Teplá voda pro krásu

Voda má samozřejmě také pozitivní vliv na stav vaší pokožky. Krásná a zdravá pleť potřebuje dostatečnou hydrataci a navíc přítomnost toxinů v těle může vést k předčasnému stárnutí pokožky.  Teplá voda však, jak už jsme uvedli výše, přispívá k celkové očitě našeho organismu, které samozřejmě vede i ke zlepšení vzhledu naší pokožky, například v případě, že ji trápí akné.  Kromě pokožky teplou vodu ocení i vaše vlasy. Teplá voda totiž podporuje činnost vlasových kořínků a tím pak pomáhá k rychlejšímu růstu vlasů. Chcete všechny tyto výhody zažít na vlastní kůži? Není nic snazšího než začít hned zítra nový den sklenicí teplé vody. Výsledky na sobě uvidíte a pocítíte již během několika dní.