Vyzkoušejte tento cvik a uvidíte, že jako zázrakem zmizí bolesti chodidel, kyčlí, stejně jako vašich kolen

Bolesti pohybového aparátu jsou dnes celkem běžné. Je to hlavně proto, že lidé svůj pohybový aparát celkem výrazně namáhají. A to vede k tomu, že se objevují bolesti chodidel, kyčlí, ale i kolen nebo dalších částí dolních končetin. Problémem je v tomto směru jak to, že je tělo během dne velmi namáháno, tak i to, že je často v mnoha nepříjemných a také nepřirozených polohách. Daná bolest se sice dá utlumit léky, ale lepší je, pokud myslíte na prevenci. V té vám pomůže tento unikátní cvik.

Cvik 1

Začínáme tím, že se postavíte ke zdi, která vám poskytne potřebnou oporu. Jakmile jste si jisti stabilitou, tak už můžete zvednout jednu nohu. A to tak, že ji nebudete zvedat celou, ale budete zvedat jenom patu. Špička musí být i nadále v kontaktu se zemí. Takto chvíli vydržte a potom si zase stoupněte na chodidlo. To stejné je třeba udělat i s vaší druhou nohou. Tento cvik je vhodné opakovat minimálně desetkrát,  to u každé nohy. Jeho cílem je primárně posílení kotníků a tím i eliminace bolesti právě v této oblasti.

Cvik 2

Tento je velmi jednoduchý a není nutné ho složitě popisovat. A každý z vás ho již jistě během svého života několikrát zkusil. Jak to můžeme vědět s takovou jistotou? Jednoduše proto, že se nejedná o nic jiného, než klasické chození po špičkách. I to dokáže pomoci, pokud se chcete zbavit různých bolestí. Díky jednoduchosti ho můžete provádět kdykoliv se po svém domě nebo bytě přesouváte z místa na místo. Kladem daného cviku je především to, že posílíte lýtkové svaly, stejně jako procvičíte prsty u nohou, samotná chodidla a bříška prstů. Ideální je, když každý den takto nachodíte minimálně 15 minut.

Cvik 3

Třetí cvik je založený na tom, že budete jenom sedět. Ideálně na pevné podložce – tedy na zemi. Následně zvedněte jednu nohy a začínejte kroužit chodidlem. A to nejprve na stranu jednu, potom na stranu druhou. Ideální je každým směrem udělat okolo 10 koleček. Potom nohy vyměňte a opakujte to samé i u nohy druhé. Následovat by mělo minimálně pět opakování. A i u tohoto cviku musíme jasně říci, že ho doporučujeme absolvovat každý den.

Cvik 4

Tady už bude potřeba pomůcka. A to v podobě posilovacích popruhů, nebo jiné alternativy. Základem je si sednou na zem, lehce zaklonit záda a potom se zapřít nohama. Následně je třeba vzít gumový popruh, který pevně uchytíte třeba za nábytek, nebo na zeď. Následně do druhého konce provléknete nohu, a to v oblasti nártu. Jakmile máte, potom už stačí jediné. Nohu pravidelně přitahovat tak, abyste ji pokrčovali v kolenou. Udělejte 15 přítahů s jednou nohou a následně je vyměňte. Takto uskutečněte ideálních 5 sérií během dne.

Cvik 5

Je velmi jednoduchý a můžete ho vykonávat kdykoliv a také kdekoliv. Je zaměřený na vaše prsty u nohou, které budete protahovat a také posilovat. A jak? Jednoduše je budete co nejvíce pokrčovat a následně je budete zase maximálně napínat, aby směřovaly vzhůru. I tady platí, že je vhodné cvik zopakovat na každé noze nejméně 15x.

Cvik 6

I tento cvik spadá do kategorie těch, kde se neobejdete bez pomůcky. Tou bude běžný tenisový míček. Ten položte na zem a postavte na něho jedno chodilo. Lehce ho přitlačte a potom s daným míčkem pohybujte op celé ploše chodidla, od předu, až dozadu. V podstatě tímto způsobem budete své chodidlo masírovat. Pomůžete tak ulevit svalovému napětí.

Cvik 7

Tím je také masáž. Ale nikoliv spodní části vaší nohy, ale naopak té vrchní. Jednoduše použijte své prsty u rukou k tomu, aby došlo k promasírování oblasti nártu a také oblasti kloubů u vašich prstů. I to je pomoc, která funguje a která má výsledky.