Tento elixír dlouhověkosti prodlouží váš život, prospěje ledvinám, játrům i žaludku. Budete překvapeni, co obsahuje a jak snadná je jeho příprava

Hledáte recept na dlouhověkost? Jeden takový může existovat. A není spojený s žádnou chemií, jelikož je naopak spojený s něčím, co pochází z přírody. Tím zázrakem jak pro dlouhověkost, tak i pro vaše zdraví, je pampeliškový sirup. Tyto rostliny dost možná znáte jenom jako pěkné květiny. Fakt je takový, že mohou i pomáhat. A klasický pampeliškový med není to jediné, co je s nimi spojeno. Podívejte se, jak si takový sirup připravit.

Co budete potřebovat?

Není to nic složitého a dá se říci, že postup je velmi podobný, jako když připravujete pampeliškový med. Tedy pokud jde o výčet jednotlivých surovin. Když se na ně podíváme, tak bude potřeba:

  • 250 kusů květů pampelišky
  • 2 větší citrony
  • 1,5 vody
  • 1 kilogram třtinového cukru

Důležité je zajistit i to, aby byly samotné květy kvalitní. Nejlépe je sbírat například na louce v přírodě a nikoliv v parku uprostřed města, kde pochopitelně hrozí ro, že budou znečištěné a od prachu. Dále je vhodné květy po nasbírání rozložit a nechat je 24 hodin schnout.

Připravte do zásoby

Je třeba říci, že pampelišky nerostou po celý rok, ale jenom doslova pár týdnů v roce. Proto na tuto dobu buďte připraveni a tento zázračný sirup si nachystejte do zásoby. Jedině tak budete mít jistotu, že vám vydrží po celý rok. Jak proto, že vás pomůže udržovat v dobré kondici, tak proto, že vám bude stoprocentně i velmi chutnat.

Jak na přípravu?

Máte vše, co je potřeba? Pokud ano, už je na místě jenom příprava. A jak jsme zmínili, je velmi jednoduchá. Vše jenom dáte do skleněné nádoby. Tedy květy pampelišek, dále na kolečka nakrájené citrony, dále také cukr a vše zalijete vodou. Několikrát lehce promícháte a necháte louhovat. Ideální doba pro louhování je 24 hodin. Potom je na místě cezení, nejprve využijete cedník a poté použijte plátno.

Následně si můžete vybrat ze dvou variant postupu. Pokud hledáte variantu, která bude zdravější, tak už sirup jenom uchovejte v chladu a temnu. Bude sice řidší, ale bude prospěšnější. Pokud budete chtít konzistenci klasickou táhlou, je třeba směs ohřívat za stálého míchání. Díky tomu bude houstnout a celý var přerušíte ve chvíli, kdy budete s konzistencí již plně spokojeni.

Jak užívat?

Jelikož se jedná o sirup, tak ho můžete jíst jenom tak, lžičku denně. Stejně tak ho ale můžete použít i jako sladidlo. Může být základem pro různé chutné domácí limonády, stejně jako se může stát i dobrým základem například i do čajů, pokud se chcete zahřát.

Jaké jsou hlavní účinky?

Jak na přípravu, to již víte. A nyní se podívejme i na to, jaké jsou konkrétní účinky. Rozhodně vás překvapí tím, kolik jich je. Začneme tím, že může pomoci při onemocnění průdušek, stejně jako při kašli. Také sirup napomáhá fungování jater a tomu, aby lépe regenerovaly. Zapomínat však nelze ani na jeho celkovou čistící funkci. Ta se týká především oblasti střev, stejně jako se týká také zmíněných jater nebo žaludku. Potěší i vliv na činnost ledvin a močového systému jako takového. I zde je řada kladů.

Tímto výčtem ale stále ještě nekončíme. Zapomínat se nesmí také na to, že pomáhá při revmatismu, nebo že dokáže efektivně pomáhat při únavě. Dobrým pomocníkem může být také při drobných alergiích, nebo když se kdekoliv na těle objeví otoky. Má i dobrý vliv na celkové snižování krevního tlaku, stejně jako má vliv na to, že umí dobře ředit krev. Vše tak jasně ukazuje na to, že jde o velmi dobrého pomocníka pro běžný život každého člověka.