Proč dávat kolíček na výdechy klimatizace v autě? Tento jednoduchý trik šetří peníze. V čem je kouzlo?

Výdechy klimatizace ve vozy jsou zcela nezbytnou součástí interiéru. V létě z nich jde chlad, v zimě zase teplo. Samozřejmé je, že si je každý může nastavit jak potřebuje. A jedná se také o prostor, kam se umísťují různé osvěžovače do vozu. Daný vzduch jde přes osvěžovač a díky tomu dochází k situaci, kdy se vzduch v autě ovoní. Je jasné, že osvěžovače nejsou zadarmo a provoz vozu to může celkem prodražit. Pokud ho chcete mít voňavý. Přitom si lze pomoci i jinak. Pomocí kolíčku.

Proč právě kolíček?

Dost možná se budete tomuto návodu divit, ale on opravdu funguje. Kolíček je věc, kterou má doma téměř každý. Jedná se o věc, kterou můžete na výdechy klimatizace jednoduše připnout. A také jde o věc, která stojí pár korun a vydrží vám ve voze třeba po několik let, co s vozem budete jezdit. A jak jistě tušíte, tak právě kolíček bude mít vliv na to, jak bude auto vonět. A to bez vyhazování peněz za drahé osvěžovače. Jak je to vůbec možné? Žádné složitosti v tom nehledejte.

Potřeba bude dřevěný kolíček

Nevyjde to s každým kolíčkem. Abyste měli jistotu toho, že vše bude fungovat tak jak má, je nutné vzít jenom jeden jediný druh kolíčku. A to ten dřevěný,. I když trh nyní zaplavují plastové alternativy, vám doporučíme zvolit klasiku. A to ještě ze surového dřeva, které nebude nijak nalakováno. Pokud si myslíte, že právě dřevo váš automobil provoní, tak se pletete. Ono kouzlo je zcela jinde.

Co je potřeba udělat?

Jak na to? Jak si vytvořit zajímavý a originální osvěžovač do auta z obyčejného kolíčku? Snadno. Stačí na něho nakapat trochu esenciálního oleje. Potom už ho připnete na samotný výdech klimatizace. Když přestane vonět, doplníte olej a auto je opět dokonalé. V porovnáním s ostatními osvěžovači do auta je to řešení za pár korun. Navíc je možné mít více kolíčků a vůni v autě měnit dle nálady, nebo ji zajímavě kombinovat.