Podívejte se jak kreativně a za málo peněz můžete neuvěřitelně předělat jednotlivé části bytu, všichni přátelé Vám budou závidět

Pokud kupujete nový byt, snažíte se vybrat takový, který je co nejkrásnější. V rámci svých finančních možností si představujete, jak si byt opravíte a v budoucnu v něm budete žít. Ne každý ale má na to, aby si mohl koupit veliký byt. A v takovém případě je pak nutné co nejefektivněji využívat malý prostor tak, abyste i v rámci svého malého prostoru dostali vše, co od bydlení očekáváte.

Tipy pro zařízení bydlení

Samotná cena nemovitosti je poměrně vysokou částkou, a tak se pak snažíme za její přizpůsobení našim potřebám co nejvíce ušetřit. To ale neznamená, že se musíte vzdát toho, o čem jste ve svém bydlení vždycky snili. Zajištění efektivity a funkčnosti prostoru je v malém bytě zásadní. Podívejte se na naše typy, jak využít téměř jakýkoli prostor.

Místo pro vašeho mazlíčka

Ať už máte psa nebo kočku, můžete jim vytvořit pelíšek v prostoru pod schody, který bývá obvykle bez užitku.

Prostor pro relaxaci

Místo, kde chcete relaxovat, musí být pohodlné a vyhovovat vašim potřebám. Takovým místem je většinou gauč v obývacím pokoji. Vylepšit ho můžete spoustou polštářků a maximálním využitím prostoru. Ideální je použití uklidňující modré barvy.

Získání prostoru v dětském pokojíčku

Pokud chcete získat prostor v dětském pokoji, můžete zvolit patrovou postel. Je vhodná, pokud máte dvě děti, nebo i jedno dítě. Nahoře může spát a pod postelí si může hrát. Dnes už seženete patrové postele, které slouží i k tomuto účelu.

Vhodné využití kuchyně

Pokud rádi pořádáte zahradní párty, pak se vyplatí, když svou kuchyň propojíte se zahradou. Můžete to vyřešit tak, že zabudujete vhodná okna, které po otevření vytvoří bar, ze kterého můžete snadno podávat nápoje a pochutiny svým hostům. Vše dotvoříte tak, že pod okno přistavíte z vnější strany barové židle.

Místo pod schodištěm

Pokud ve svém domě budujete schodiště, nezapomeňte se zamyslet na využití prostoru pod ním. Vhodný je například výklenek, který zařídíte jako místo pro svou relaxaci nebo třeba pro vytvoření pracovního stolu. Můžete si tak vytvořit praktickou pracovnu.

Spěte pod hvězdami

V ložnici si můžete vybudovat velké střešní okno, a můžete spát pod hvězdami. Výhoda takového okna je také ta, že ráno můžete zkontrolovat, jestli prší nebo svítí sluníčko a z domu vyjdete vždy vhodně oblečení.

Efektivní využití prostoru

Prostor ve svém bytě můžete efektivně využít tak, že například do dveří instalujete poličky. Nebo můžete zvolit vysunovací postel, která bude přes den ukryta před očima vaší návštěvy. Nebo zvolte šuplíky tam, kde by je nikdo nečekal – místo schodů! Další skvělou variantou je stolek, který můžete použít i jako skříňku a když jej nepoužíváte, jednoduše ho zasunete.

Zásuvky místo soklů

Každý kuchyňský nábytek má dole sokl. Nezdá se vám ale, že je tento prostor nevyužitý? Což takhle nainstalovat místo soklu vysouvací šuplíky?

Využití krbu

Místo u krbu můžete využít k posezení, nebo si před něj postavit třeba vanu. Relaxace tak bude dokonalá!