Neuvěříte tomu, jak lehce a rychle zhubnete, když každý večer vypijete vodu s grepem, zázvorem a skořicí. Je to téměř zázrak!

Možná i vy patříte mezi poměrně velkou skupinu lidí, která začíná svůj den vypitím sklenice vlažné vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Internet je plný článků, které tento nápoj vychvalují a uvádějí mnoho důvodů k jeho konzumaci, od nastartování metabolismu, přes posílení imunitního systému, až po alkalizaci našeho organismu.  Víte ale, že existuje nápoj ještě účinnější, který si stejně jako citronovou vodu můžete připravit sami? Ano – grapefruitový nápoj se zázvorem a skořicí!

Proč grapefruity?

Grapefruity neboli grepy patří poslední dobou mezi velmi oblíbené ovoce. Není divu, najdeme v nich velké množství různých zdraví prospěšných látek. Vynikají především vysokým obsahem vitaminu C, ale obsahují také vitamin B1, K či E. Kromě vitaminů jsou bohaté také na minerály, zejména vápník, hořčík a draslík. Další výhodou grapefruitů je, že obsahují mnoho flavonoidů, které jsou známé svými antioxidačními účinky. V grepech nalezneme i kyselinu galakturonickou, která má blahodárný účinek na naše cévy, snižuje totiž obsah cholesterolu, a také pektin, který snižuje hladinu tuků v krvi.

Proč zázvor a skořice?

Grepy jsou doplněny dvěma druhy koření, zázvorem a skořicí. Zázvor je známý svými antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Je bohatý na mnoho minerálních látek, například hořčík, fosfor, vápník, železo, zinek či draslík, ale také na vitaminy, například B1, B2, B3, C a E. Silice obsažené ve skořici mají také mnoho léčivých vlastností, především na náš oběhový systém a trávení. Možná jste někdy přemýšleli, proč se mají tyto nápoje pít s vlažnou vodou. Důvod je velmi jednoduchý. Vlažná voda je k našemu tělu mnohem šetrnější, vypití studené vody by mohlo tělu způsobit určitý teplotní šok.

Jaká pozitiva můžete očekávat?

Jak již jsme uvedli výše, všechny ingredience, ze kterých je nápoj vyroben jsou samy o sobě velmi zdravé. Jejich kombinace je však přímo magická. Nápoj pomůže s rychlým nastartováním metabolismu, a významně tak pomáhá s hubnutím, především v problematické oblasti břicha, protože urychluje spalování tuků. Navíc tento nápoj celkově detoxikuje tělo, a přispívá tak ke zlepšení stavu našich vlasů, nehtů a pokožky, například akné. Pravidelné pití vody s grapefruitem, zázvorem a skořicí dále zlepšuje a posiluje náš imunitní systém.

Jak na to?

Příprava nápoje je velmi snadná. Budete potřebovat dva čerstvé grapefruity, ze kterých vymačkáte šťávu, jednu lžíci zázvorové šťávy, půl čajové lžičky skořice a půl šálku vlažné vody. Všechny ingredience důkladně smíchejte a pijte pravidelně každý večer před spaním po dobu dvanácti dní. Po těchto dvanácti dnech si dejte třídenní přestávku a poté dvanáctidenní kúru ještě jednou zopakujte. Ucítíte i uvidíte ten rozdíl!