Neuvěříte, jakou sílu mají banány! Už nikdy nekoupíte pleťovou masku, když budete mít doma právě toto skvělé ovoce

Staráte se o své tělo? Ano? A využíváte přírodních produktů, nebo raději utratíte své peníze za drahou kosmetiku? Podívejte se, co vše je důležité, abychom postupem let nemuseli řešit počet vrásek a přemýšlet na plastickou operaci. Možností je několik.

Jak vznikají vrásky?

Vrásky vznikají v průběhu času ve škáře, což jedna z vrstev kůže. Když stárneme, kůže je méně elastická a vznikají tak záhyby. Vrásky můžeme zaznamenat již od třicátého roku života a postupně jich přibývá. Pokud o pleť pečujete správným způsobem, můžete se tomuto nepříjemnému a nevzhlednému stárnutí vyhnout. Přečtěte si informace o to, jak vybrat správnou kosmetiku nebo jak vyrobit domácí pleťovou masku.

Jak vybrat správnou kosmetiku

Pokud přemýšlíte, jak si ale na tak velkém trhu vybrat ten správný krém, je to těžká otázka. Nicméně můžete se držet jednoduchých pravidel. Je podstatné pleti dodávat potřebné látky a vitamíny. Ověřte si proto, jakou máte pleť. Někdo trpí suchou pokožkou, někdo zase mastnou. Kromě jiného se můžete řídit podle toho, pro jakou věkovou kategorii je krém určen. Důležitá je přítomnost vitaminů a kyseliny hyaluronové, která je v dnešní době populární. Podívejte se, na co byste si při výběru měli dávat pozor:

  • Druh pleti
  • Vitamíny
  • Kyselina hyaluronové

Přírodní kosmetika

Jestliže nechcete investovat peníze do drahých krémů, můžete využít přírodních produktů. A nejen těch. Pro vaši pleť je důležitých několik faktorů. Podstatná je správná životospráva, dostatek tekutin, kvalitní spánek, pravidelný peeling, tedy odstranění staré kůže a hydratace. Dopřát si tak můžete krémy z přírodních produkt a ještě jednodušeji můžete využít surovin, které máte doma. Podívejte se na to, z čeho si doma můžete vyrobit pleťovou masku.

Pleťové masky ze surovin, které máte doma

Bude vám stačit banán, který rozmačkáte a přidáte do něj olivový olej a zázvor. Vše promícháte a nanesete na obličej a krk. Nechte působit přibližně 10-15 minut. Po opláchnutí teplou vodou, můžete nanést jemný krém. Chladivou masku, příjemnou zejména v letním období, připravíte z jogurtu nebo tvarohu. Přísady mohou být různé. Ať už heřmánek, který plet zklidní, nebo jiné bylinky, tak i například med, který má celkově velmi antioxidační účinky. Ještě lépe uděláte, když se o pleť staráte tak, že ji dopřáváte pravidelný peeling, masáže a případné nahřátí pokožky. Na suchou pleť nám velmi dobře poslouží ovesné vločky, které namočíte do horké vody a přidáte med, po vychladnutí naneste tuto masku na obličej a poté opláchněte. Není nad to vrátit se do časů našich babiček, ty totiž žádné krémy za velké peníze neměli, a přesto si dokázaly poradit. A jak se vy staráte o to, abyste neměli vrásky? Využíváte krémů z obchodu, nebo raději dáváte přednost tomu, co najdete doma?