Co je to netřesk? Rostlina, která ve vašem těle způsobí velký třesk. Samozřejmě pozitivní, jelikož je mnoho oblastí, na které blahodárně působí

Když se mluví o léčbě různých problémů, tak se vždy dělí možnosti na dvě skupiny. První skupinou jsou klasické léky vyráběné ve farmaceutickém průmyslu, založené hlavně na chemickém složení. A potom je tu varianta číslo dvě, u které mluvíme o využití přírodní cesty. A právě do této oblasti patří rostlina, které se říká netřesk. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, je nejvyšší čas se seznámit.

Co je to netřesk?

Zajímá vás, co je to za rostlinu, která má natolik unikátní název? Jedná se o rostlinu, které se lidově říká netřesk, ale její oficiální latinský název je sempervivum. Zajímavostí je rozhodně to, že se nejedná o rostlinu, která by byla objevena teprve nedávno. Je tomu právě naopak, jelikož byla používána již ve starověkém Řecku a také Římě. V té době to byla ještě rostlina, které se v domácnostech pěstovala hlavně jako ochrana proti škůdcům. Tedy proti hmyzu. Až později bylo objeveno, že je dobrým pomocníkem také v případě mnohých zdravotních problémů. A tohoto objevu můžete nyní využít i vy sami.

Jak netřesk využít na přípravu?

Máte tuto rostlinu a nevíte, co s ní? Příprava zázračného léku není rozhodně nijak složitá. Je tomu právě naopak. V podstatě stačí mít pouze listy dané rostliny a potravinu, kterou každý zná. Je to med. Poměr daných surovin je velmi jednoduchá a používá se v poměru 1:2. To znamená, že na 100 gramů listů netřesku je vhodné mít k dispozici 200 gramů medu. To je vše, co na přípravu potřebujete.

Ani samotná výroba daného léku není nijak komplikovaná. Nejprve vezměte netřesk, který můžete buď najemno nakrájet, nebo je na místě ho také nasekat v mixéru. A to na malé kousky. Ty se následně vmíchají do medu a nechají se na temném místě po dobu 3 – 5 dní. Díky tomu med dokáže vytáhnout všechny účinné látky. Tím je tento zázrak hotový.

Použití je snadné

Lék máte hotový. A tak je na místě podívat se už jenom na to, jak přesně ho používat. Postup je v daném případě také poměrně jednoduchý. Stačí si jenom vzít sklenici s medem a netřeskem, do které ponoříte polévkovou lžíci, tu si naberete a vše sníte. Pokud nechcete jíst med takto samotný, je možné rozpuštění v čaji, nebo v jakémkoliv jiném nápoji. Pozor však na to, kdy tuto směs jíte. Správný postup je konzumovat ji na lačno a potom ještě minimálně hodinu, nejlépe ale 2 hodiny nejíst. Díky tomu zajistíte, že se účinné látky dostanou kam mají a váš metabolismus bude schopen pracovat tak, aby se z organismu dostalo vše, co v něm nemá co dělat.

Kdy užívat?

Odpověď je jednoduchá. Užívání je vhodné v podstatě každý den, jelikož pouze díky tomu zajistíte dokonalé zdraví pro své tělo. Prioritou by mělo být užívání v zimě, kdy na člověka čeká mnoho různých nástrah v podobě celé řady nemocí. Netřesk zajistí, že vaše tělo bude dokonale čisté a tedy i dokonale zdravé. Doporučuje se však užívání každý den, díky čemuž je výrazně podpořena prevence a lidský organismus se stane dokonale odolným vůči řadě problémům.

Co netřesk umí?

V první řadě pomáhá velmi efektivně detoxikovat lidské tělo, což je jeho hlavní plus. Umí tak z těla odstranit různé volné radikály, škodliviny, parazity, těžké kovy a mnoho dalšího. Spolu s tím souvisí i doprovodné efekty, které mají vliv na lidské tělo jako celek. Příkladem jsou potíže se srdcem, příkladem jsou cysty a myomy, nebo další zdravotní komplikace, které jsou dnes spojovány také se stylem života. Říká se jim civilizační choroby a právě díky tomuto je možné se jim velmi efektivně vyhnout. A to s využitím přírodní síly a se zajímavou chutí medu. Kombinace, kterou lze označit jako ideální.