Budete překvapeni, jak vám pomůžou banány! Tohle ovoce je zázrak. Chcete hubnout, být zdraví a mnoho dalšího? Rozhodně je zkuste

Banány zná každý, jsou chutné, sladké, ale také pomáhají při různých situacích.  Pojďme se společně podívat, na co všechno se dají tyto slaďoučké plody použít. Možná se inspirujete a ještě posloužíte vašemu tělu.

Pomáhají při hubnutí

Když budete konzumovat banán k snídaní z šálkem horké vody, pomůže vám to při redukční dietě. Ale Nejen to. Banány jsou poměrně hutné a zajistí vám, že nebudete mít po delší dobu hlad. Kromě toho, že vám pomohou s hubnutím, pozitivně ovlivňují vaši náladu a obsahují nespočet důležitých vitamínů. Látky, které jsou obsaženy v banánech, pomáhají v našem těle uvolňovat serotonin, tedy tzv. hormon štětští. Jeden z výzkumů ukazuje, že účastnice po pravidelném konzumování zhubly a zřetelně se jim zvedla nálada. Proto zkuste každý den začít tím, že si dáte k snídani banán. Uvidíte, že to přinese pozitivní výsledky.

S čím nám banány ještě pomohou?

Banány jsou nejen vynikající, mají ale také spoustu jiných efektů, než jen, že s nimi zhubnete. Obsahují několik látek, které jsou prospěšné pro naše tělo.

  • Vápník
  • Vitamín B6
  • Tryptofan
  • Cukr, jako zdroj energie

Banány tak obsahují vápník, který je prospěšný pro vaše kosti a zuby. Vitamin B6 působí tak, že pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu a stejně tak napomáhá zamezit vzniku cukrovky. Banány dále snižují krevní tlak, a to díky přítomnému draslíku. Tryptofan je látka, která se v lidském těle přeměňuje na serotonin, to nám pomáhá při zlepšení špatné nálady. Kromě již zmíněných pozitivních účinků nám tak přírodní cukr dopřeje množství energie.

Banán jako lék proti průjmu

Také už jste se setkali s nějakou střevní virózou? Je to nepříjemné a při stavu, který se neřeší, může dojít k velmi rychlé dehydrataci organismu. Při takové silné viróze vám pravděpodobně banán nepomůže, jelikož většinou vše, co pozřete, vyzvracíte. Pokud ale trpíte pouze průjmem, můžete vyzkoušet banán, blahodárně působí na trávicí systém a patří mezi potraviny, které tzv. staví. Tedy pomáhají ,aby průjem rychle přešel. Dbejte ale na původ nemoci. Ve vážnějších případech je vhodné navštívit lékaře.

Jak banán upravit

Možností, jak banán připravit k jídlu je několik. Někdo je má rád čerstvé, někdo si je raději rozmixuje do lahodného mléka. Banány také dobře chutnají v různých moučnících. Je na vás, jak si banán připravíte, určitě ho ale nevynechávejte ze svého jídelníčku. Je prospěšný pro vaše zdraví. Kdo rád griluje, může vyzkoušet kromě banánu, také jiné ovoce. Grilovaný banán je velmi chutný, a aby se z něj nestala jakási rozteklá hmota, je dobré banán obalit před grilováním do strouhanky, případně ho grilovat ve slupce. Už jste vyzkoušeli nějakou netradiční pochutinu z banánu? Věříte, že může mít pozitivní účinky na váš organismus?