7 denní okurková dieta je dobrou volbou nejenom při hubnutí. Zkuste ji a uvidíte, jak poletí kila dolů, jak se rozběhne váš metabolismus a jak zmizí všechny trávicí obtíže

Okurka je populární zeleninou, která dobře chutná, kterou koupíte všude za pár korun, stejně jako vás zaujme i tím, že má hodně vody a také velmi málo kalorií. A to je důvod, proč by měl být vyzkoušen unikátní dietní program, kterým je 7 denní okurková dieta. Právě rychlý úbytek váhy, který může být i kilogram denně, je první a také hlavní důvod, proč tuto cestu zkusit. Dodejme ale, že to není důvod jediný, jelikož se jich najde celý řada dalších.

Co okurka umí?

Když se podíváme na její složení, tak velké procento tvoří voda. Díky tomu máte jistotu, že se díky konzumaci okurek nemusíte bát dehydratace. Voda má také vliv na to, že má i nízkou kalorickou hodnotu, což samozřejmě znamená to, že díky okurce budete velmi rychle hubnout. Budete ji jíst, ale kalorický příjem bude minimální. To byl hlavní důvod, proč tato unikátní 7 denní okurková dieta vznikla.

Dále nelze zapomínat také na to, že okurka dokáže velmi dobře pomoci k celkovému trávení. K čemu to vede? Že žaludek i střeva budou fungovat a pracovat lépe. Také to vede k tomu, že si můžete být jisti tím, že zmizí případné bolesti, stejně jako zmizí dost často nepříjemné nafouknutí břicha.

Opomenout nelze také na to, že okurka má velmi zajímavý vliv na metabolismus lidského těla. A to v tom směru, že ho dokáže zajímavě zrychlit. Výsledkem toho je, že vaše tělo bude rychleji a efektivněji spalovat a díky tomu dojde také k tomu, že opět půjdete s váhou velmi zajímavě dolů.

Jak na to?

7 denní okurková dieta není nic složitého, pokud víte jak na to. Přinášíme vám ukázku jednoho vzorového dne, který pro vás bude inspirací v tom, jak by měl a jak by mohl vypadat i zbytek týdne. Okurku musíte mít každý den, ale pokud jde o další potraviny, zde můžete vyzkoušet různé modifikace, pro zajištění pestrosti. Pozor však na to nejdůležitější, čímž je právě kalorická hodnota.

Snídaně

První a samozřejmě také nejdůležitější jídlo dne. Ideální je začít den tím, že si připravíte okurkový salát. Základem bude pokrájená okurka, k té například vařené vejce a dále kousek pečiva. Možných inovací je celá řada. Místo vajec to může být kvalitní šunka, méně tučný sýr, stejně jako můžete kombinovat i různé druhy pečiva. Tím zajistíte, že po celou dobu 7 dní bude snídaně jiná.

Dopolední svačina

Zde bude jídlo, které bude bez okurky. To proto, abyste získali trochu energie a také doplnili potřebné vitamíny. Obojí zajistí, že vaše tělo bude fungovat jak má. Ideální je kousek ovoce, jako je jablko, broskev, švestka, pomeranč a mnoho jiného. Pozor však na varianty vysoce sladké, které pro svou kalorickou hodnotu nejsou úplně nejlepší.

Oběd

Co k obědu? Je podobný, jako je tomu v případě snídaně. I tady je na místě okurkový salát. Jelikož je oběd brán přece jenom za větší jídlo, je na místě tomu vše přizpůsobit. Okurkový salát by měl být brán spíše jako příloha. A k němu si můžete nachystat libové kuřecí nebo krůtí maso, stejně jako si k němu můžete dát také kousek ryby. Pozor ale na přípravu, která by měla být z pochopitelných důvodů bez tuku.

Odpolední svačina

Zde se držte okurkového trendu. Není důvod pro složité kombinace, jelikož odpolední svačina by vás měla jenom lehce zasytit mezi obědem a večeří. Proto je na místě si okurku jenom tak zakousnout samotnou, připravit si okurkové smothie, nebo si nachystat domácí okurkovou limonádu. Toto všechno jsou možnosti, které jsou velmi dobré.

Večeře

Tady už okurka nemusí být bezpodmínečně nutná. Pokud si ji ale dáte, nic nezkazíte. Pozor hlavně na to, aby byla vaše večeře spíše lehčí. Jak s ohledem na kalorickou hodnotu, tak množství jídla, nebo složení. My doporučíme zeleninový salát – s okurkou nebo bez ní, stejně jako je možné dát si i salát ovocný. Důležité je také vědět, že večeřet je vhodné zhruba 2 – 3 hodiny před spaním, aby tělo stihlo trávení v režimu, kdy ještě jede naplno. Díky tomu mu zbude více energie na noční spalování tuků.